OFERTA ŞCOLII GIMNAZIALE “ELENA FARAGO” CRAIOVA

“Suntem o şcoală obişnuită pentru copii obişnuiţi care vor cunoştinţe complete, nu doar note mari!”

ASIGURĂM:

• Accesul la educaţie pentru toţi elevii în egală măsură;
  • Accesul la calculatoarele din cele două laboratoare de informatică;
  • Oferta de discipline opţionale cât mai variată pentru a cuprinde toate opţiunile elevilor;
  • Posibilitatea de a participa la redactarea Revistei Şcolii ARMONII 33;
  • Participarea la programe naţionale şi internaţionale;
  • Posibilitatea de a fi membru al Asociaţiei Sportive a şcolii, deţinătoare a Cupei Ion Oblemenco la fotbal;
  • Posibilitatea participării la activităţi şcolare şi extraşcolare, organizate în şcoală şi în afara şcolii.

VIITORUL ÎNCEPE AICI!

• Studiul INFORMATICII;
  • Studiul limbii engleze din clasa pregătitoare;
  • Pregătirea pentru înscrierea optimă în clasa a IX-a;
  • Procentajul de reuşită la învăţământul liceal este de 97%;
  • Cadre didactice calificate, 95% au gradul didactic I;
  • Laboratoare dotate standard, utilizate 100% pentru: chimie, fizică, biologie, informatică şi istorie;
  • două săli de gimnastică şi două terenuri artificiale de fotbal, unul acoperit cu balon (pentru perioada de iarnă).

PROFESORII PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR CARE VOR PREDA ÎN ANUL ŞCOLAR 2014 – 2015 LA CELE 4 CLASE PREGĂTITOARE:

Maria COTEA

Iuliana HINOVEANU

Rodica COLITA

Carmen RUSU

PROFESORII PENTRU ÎNVĂŢĂMÂNTUL PRIMAR CARE VOR PREDA ÎN ANUL ŞCOLAR 2014 – 2015 LA CLASA I:

GITAN UDRICA

CROITORU LUDMILA